آغاز عملیات اجرایی حلقه حفاظتی ترافیکی شهر اصفهانبه گزارش نیوزنگار جی پی لند، مراسم کلنگ زنی حلقه حفاظتی شهر اصفهان و تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی لحظاتی پیش با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان، اعضای شورای شهر، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان  و ساکنان مناطق ۱۰ و ۱۴ اصفهان آغاز شد. 

طول حلقه حفاظتی شهر اصفهان ۷۸.۲ کیلومتر و دارای چهار خط رفت و برگشت است؛ ۲۳ تقاطع غیرهمسطح و هفت پل بزرگ بخش هایی از این طرح را شامل می شود،  ۴۵.۸ کیلومتر از این طرح، در ۱۱ منطقه از کلانشهر اصفهان، ۲۸.۶ کیلومتر آن در محدوده پنج شهر دولت آباد، خورزوق، خمینی شهر، درچه و شهر ابریشم و ۳.۸ کیلومتر آن در محدوده فرمانداری ها قرار دارد.

عملیات عمرانی طرح تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی به عنوان یکی از تقاطع‌های حلقه حفاظتی نیز امروز آغاز می شود، هدف از اجرای این پروژه، کاهش ترافیک در منطقه ۱۴ و جلوگیری از تردد کامیون ها به داخل منطقه، افزایش ایمنی، کاهش خطرات و تصادفات جاده ای است.

طرح تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی در مناطق ۱۰ و ۱۴ شهر اصفهان اجرایی می شود، مساحت آزادسازی منطقه ۱۴ برای این پروژه بالغ بر ۱۲۱ هزار مترمربع و در منطقه ۱۰، بالغ بر ۱۲۷ هزار مترمربع است. در مجموع برای آزادسازی و اجرای تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی حدود ۷۴۰ میلیارد ریال اعتبار صرف می شود.

این نیوز تکمیل می شود…