زیباسازی اصفهان در قالب نمادهای فرهنگیفرزاد مومنی در گفت و گو با نیوزنگار جی پی لند اظهار کرد: اصفهان با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود سالانه گردشگران بسیاری را به خصوص در ایام نوروز جذب خود کرده است. از جمله این ویژگی‌ها میراث تاریخی، آب و هوای بهاری و زنده رود است و البته اصفهان، شاهرگ اتصال شمال به جنوب کشور است.

وی افزود: بر همین اساس به صورت بالقوه سیل عظیمی از گردشگر داخلی در بازه کوتاه نوروز به این شهر می آیند  و در صورتی که مدیریت شهری نتواند به درستی مایحتاج این مسافران را تامین کند، جز آشفتگی و برهم ریختگی در نظام شهری محصول دیگری نخواهیم داشت. 

این کارشناس طراحی شهری تقویت و حفاظت از شهر و عناصر تاریخی آن را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: افزایش ضریب ماندگاری گردشگران که خود رونق اقتصادی شهروندان اصفهانی را به دنبال دارد به مسائلی همچون مدیریت اسکان مسافران نوروزی و هدایت ترافیکی عبوری مسافران در مسیرهای پر تردد ارتباط دارد.

مومنی اضافه کرد: همچنین ارایه نقشه های راهنمای گردشگری شامل مسیرهای جایگزین و کلیه مکان های گردشگری، زیباسازی اصفهان در قالب نمادهای فرهنگی در مکان های پرتردد و آشنا برای مسافران، برنامه ریزی جنگ شبانه در ایام نوروز و در نهایت جاری کردن زاینده رود به عنوان پر جاذبه‌ترین و زیباترین عنصر در شهر اصفهان از مهمترین عناصر مؤثر در ایجاد آسایش مسافران و شهروندان است.