نخستین واحد تولید سوخت از زباله در اصفهان احداث می‌شودبه گزارش جی پی لند و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در جلسه شورای عالی سازمان مدیریت پسماند اظهارکرد: انتظار این است که سازمان مدیریت پسماند در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و به شکلی واقعی به عنوان الگوی دیگر شهرهای کشور مطرح شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: برنامه‌های سازمان باید سنجش‌پذیر و میزان انحراف آنها قابل تشخیص باشد. همچنین باید مطالبات و دیون سازمان به صورت دقیق مشخص شود تا بتوان عملکرد و برنامه‌ریزی بهتری برای آن داشت. 

ایجاد مجتمع فناوری‌های زیست محیطی مدیریت پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه شعار “اصفهان ۱۴۰۰ شهری بدون دفن پسماند” شعار بسیار مناسبی است که برای رسیدن به آن باید تمام تلاش خود را انجام دهیم، افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای تحقق این هدف، ایجاد مجتمع فناوری‌های زیست محیطی مدیریت پسماند برای شهر اصفهان است.

علی دهنوی تصریح کرد: احداث نخستین واحد ۲۵۰ تنی هاضم بی هوازی یکی از اقداماتی است که در سال جاری باید صورت گیرد در این راستا بررسی‌های جامعی صورت گرفته و این مرکز در آینده‌ای نزدیک می‌تواند به عنوان پایلوت و مرجع مورد استفاده شهر اصفهان و دیگر شهرهای کشور قرار گیرد. 

وی اضافه کرد: همچنین احداث نخستین واحد تولید RDF ( روش سوخت مشتق از زباله) در سال ۹۷ و ایجاد دومین واحد ۲۵۰ تنی هاضم بی هوازی را تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار سازمان مدیریت پسماند قرار دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به برنامه‌های سال جاری و سال آینده سازمان، ادامه داد: کلنگ زنی نخستین واحد ۲۰۰ تنی RDF و پروژه بازیافت و ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی از دیگر اقداماتی است که در دستور کار سازمان قرار دارد. 

وی با اشاره به دفن زباله‌های بیمارستانی افزود: در شهر اصفهان روزانه ۱۸ تن پسماند پزشکی تولید می شود که در این زمینه به ورود سرمایه گذاران در حوزه دفن زباله‌های بیمارستانی و زباله سوز بیمارستانی نیاز است که این پروژه می‌تواند با مشارکت شهرداری انجام گیرد.

دهنوی اعلام کرد: تشکیل چندین کارگروه تخصصی از جمله فناوری‌های نوین، پسماند و دفن پسماند، آموزش و ‌جذب اعتبارات ویژه از برنامه‌های در دست اقدام این سازمان است.

به گزارش جی پی لند، جلسه شورای عالی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با حضور شهردار اصفهان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان و اعضای هیئت مدیره این سازمان برگزار شد.