نوروزی: به آن چه وعده داده بودیم، عمل کردیمبه گزارش نیوزنگار جی پی لند، قدرت الله نوروزی صبح امروز -سه شنبه ۲۴ مهرماه- در جمع نیوزنگاران با اشاره به روز ملی پاراالمپیک اظهار کرد: امروز روز مهمی برای ورزشکارانی است که در رشته پاراالمپیک فعالیت دارند، خوشبختانه ورزشکارانی که در بازی های پاراآسیایی چندروز اخیر شرکت کردند توفیقاتی زیادی برای کشور و استان به ارمغان آوردند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۵ مهرماه ۹۶ رسماً کار خود را در شهرداری اصفهان آغاز کردم، گفت: روز یکشنبه ۱۵مهرماه ۹۷ گزارش فعالیت‌های یکساله گذشته شهرداری اصفهان را به طور مختصر به شورای اسلامی شهر ارائه کردیم و امروز برحسب و مقتضای نوع سوالاتی که از سوی نیوزنگاران مطرح می‌شود، گزارش یکساله‌ای ارائه خواهیم داد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: بسیار خرسندیم که به آن چه وعده داده بودیم، عمل کردیم؛ شهرداری اصفهان طبق برنامه‌ای که به شورای شهر ارائه کرده، عمل و در مسیر مشخص حرکت کرد؛ وقتی می‌توانیم موفق شویم که برنامه داشته باشیم و براساس برنامه عمل کنیم، البته این برنامه باید سنجش‌پذیر باشد.

آمده‌ایم تا پروژه‌های نیمه‌کاره شهر را به سرانجام برسانیم

نوروزی با بیان اینکه گردشگری و کارآفرینی در اولویت برنامه‌های شهرداری است، گفت: هشت محور در ابتدای فعالیت خود مطرح کرده‌ام که گردشگری جزء این هشت محور است؛ ما گفته بودیم آمده‌ایم تا بار سنگین فعالیت‌های نیمه‌کاره و فرسوده شهر را به سرانجام برسانیم.

وی خاطرنشان‌کرد: شجاعت می‌خواهد که کارهای ۲۰ ساله و بلکه بیشتر و کمتر دیگران را تمام کنیم؛ ما به خاطر منافع مردم و شهر و نگاه به توسعه پایدار آمده ایم تا پروژه‌هایی که باید ۱۵ سال پیش به بهره برداری می‌رسید را تکمیل کنیم؛ نگاه ما به این است که منافع همه شهروندان را تأمین و گره‌های کور شهر را باز کنیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: نمی‌توان گفت گره کوری باز شدنی نیست، مترو ۱۷ سال به طول انجامید، اما امروز خط یک آن راه اندازی شده و روزانه ۶۰ هزار مسافر از این طریق جابه جا می شوند؛ سالن اجلاسی که قرار بود چندین اجلاس سالانه در آن برگزار شود، متأسفانه آمده نشده و به بهره برداری نرسیده است، اما خوشحال هستیم بخش عظیمی از دیون این پروژه پرداخت شده و اکنون ۲۰۰ نفر کارمند و کارگر در آن محل در حال فعالیت هستند.

نوروزی خاطرنشان کرد: برای میدان عتیق تصمیماتی گرفته شده که دیگر گرد و غبار بر پیکر پروژه هایی همچون کمرزرین و اطراف آن ننشیند؛ اقدامات انجام شده را باید رفت و از نزدیک دید؛ باید با آمار، عدد و رقم صحبت کرد، باید اقدامات گذشته را بدانیم و از سرنوشت امروز کارهای انجام شده درک درستی به دست آوریم.

ما برای چهارباغ آرزوی زیادی داریم

وی به پروژه پیاده‌راه سازی چهارباغ گفت: همه ما چهارباغ را به عنوان یکی از ارکان اصفهان و هویت‌های اصلی شهر اصفهان می‌شناسیم؛ از ابتدا شعار ما گردشگری بود، چهارباغ نیز مهمترین و اصلی‌ترین مکانی است که گردشگران را به نقاط تاریخی شهر متصل می‌کند.

شهردار اصفهان ادامه داد: قبل از اینکه من شهردار اصفهان شوم، در این محور فعالیت های آغاز و مغازه‌ها تغییر شکل داده و بخشی از محور نیز سنگ فرش شده بود، اما هردو کار به نوعی به هویت و بافت چهارباغ آسیب وارد کرد؛ در حالی که قرار بود در ضلع غربی گودالی ایجاد نشود، تخریبی صورت نگیرد و به میراث آسیبی وارد نشود.

نوروزی خاطرنشان کرد: دقیقاً دو روز بعد از حضور من در شهرداری یعنی ۱۷ مهر ۹۶ نیوزدار شدیم اتفاقاتی از قبل در چهارباغ افتاده است، بنابراین رفع مشکلات چهارباغ یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری شد.

شهردار اصفهان با اشاره به انتشار کلیپی از شبکه دو سیما گفت: ای کاش شبکه دو حداقل با رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی صحبت می‌کرد، ما برای چهارباغ آرزوی زیادی داریم، مدیریت شهری در نظر دارد چهارباغ را به خیابانی تبدیل کند که همه کسانی که آوازه آن را شنیده اند در این خیابان حضور یابند.

این نیوز تکمیل می شود…