نوروزی: نیوزنگاران در دفاع از حقوق شهروندان نقش کلیدی ایفا می کنندبه گزارش نیوزنگار جی پی لند، قدرت الله نوروزی در آیین پاسداشت روز نیوزنگار که شامگاه _چهارشنبه ۱۷ مردادماه_ در محوطه باغ چهلستون اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه نقد نیوزنگاران سرمایه‌ای برای اصلاح امور جامعه است، اظهار کرد: از ابتدای فعالیت در شهرداری اصفهان تاکنون از نقادی‌های نیوزنگاران بهره‌های زیادی برده‌ایم و شاید اگر برخی انتقادات و نوشته‌های نیوزنگاران نبود، به برخی نکات توجه کافی نمی شد.

وی ادامه داد: میدان را باز و عرصه را برای فعالیت نیوزنگاران فراهم کردیم تا نیوزنگاران، دیده‌بانی شایسته در جامعه باشند و نقش نظارتی خود را بر تمام رفتارها، کردارها و تصمیمات مدیران ایفا کنند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در حمایت از دیده بانان واقعی دفاع از حقوق مردم هر امکانی نیاز بوده را تأمین کرده ایم، گفت: خانه ای که در گذشته در اختیار اصحاب رسانه بود اما مدت ها از اختیار آن ها خارج شده بود را بار دیگر در اختیار این قشر فرهیخته قرار دادیم، همچنین مجوز تردد برای بیش از ۱۰۰ نیوزنگار برای رفت و آمد در نقاط مختلف شهر را صادر و مصاحبه های مطبوعاتی زیادی با آنها داشته ایم.

نوروزی با تأکید بر اینکه شهرداری به نقش اثرگذار نیوزنگاران اعتقاد دارند، تصریح کرد: البته می خواهیم که نیوزنگاران در نقدهای خود به مرز تخریب نزدیک نشوند.

وی با بیان اینکه نیوزنگار و عکاس کسی است که مانند تمام نویسندگان از حق آزادی برخوردار باشند، گفت: عکاسان می توانند با به تصویر کشیدن یک صحنه از حقوق یک ملت دفاع کنند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه نیوزنگار با انعکاس نیوزهای خوب می تواند امید را در دل مردم به وجود آورد و نقش ناامید کننده معاندان را افشا کند، افزود: نیوزنگاران همچون هنرمندان می توانند در راستای دفاع از حقوق شهروندان با قلم، عکس و بیان خود نقش کلیدی ایفا کنند.